- Головна сторiнка
- Структура
- Факультети
- Факультет інженерної механіки
- Кафедра механічної інженерії
- Професорсько-викладацький склад кафедри механічної інженерії
Професорсько-викладацький склад кафедри механічної інженерії
Мельничук Петро Петрович
Доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи України, почесний доктор Свіштовської господарської академії (м. Болгарія).
Закінчив загальнотехнічний факультет Житомирського філіалу Київського політехнічного інституту з відзнакою в 1974 р. Спеціальність «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти».
У період з 1980 по 1984 навчався в аспірантурі Московського інженерно-будівельного інституту.
17.01.1984 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Вплив зварювальних напружень на розвиток тріщин втоми».
Атестат доцента отримав у 1989 році.
27.12.2002 р. захистив докторську дисертацію на тему «Наукові основи чистового торцевого фрезерування плоских поверхонь».
Атестат професора отримав у 2003 році.
Мельничук П.П. працював практично на всіх науково-педагогічних посадах: старшого інженера НДЧ, старшого наукового співробітника, асистента, старшого викладача, доцента, заступника директора філіалу з науково-дослідної частини, першого проректора, з 2000 по 2016 рр. – на посаді ректора університету.
Автор понад 230 науково-методичних публікацій, з них 19 патентів України, більше 25 підручників, посібників і монографій. Підготував 1-го доктора технічних наук та 6 кандидатів технічних наук.
Член спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій (наукові спеціальності : технологія машинобудування, процеси механічної обробки та інструменти, машинознавство) при Київському національному технічному університеті «КПІ». Член редакційних колегій 7-ми науково-фахових видань ВНЗ.
Голова спеціалізованої вченої ради Державного університету «Житомирська політехніка» К 14.052.02 з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальностями 05.03.01 – процеси механічної обробки, верстати та інструменти та 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту.
Викладає дисципліни: «Теоретичні основи технології машинобудування», «Технологія виготовлення типових деталей».
Леонід Григорович Полонський
Доктор технічних наук, професор. Закінчив Київський політехнічний інститут в 1980 р. Спеціальність «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти».
З 1971 р. працював токарем НДІ радіоелектроніки (м. Київ), 1973-1982 рр. – на інженерних посадах заводу "Хімволокно" (м.Житомир); 1984-1985 рр. – інженер заводу лабораторного скла (м. Житомир); з 1985 р. - викладач нашого університету.
29.10.1992 р. захистив кандидатську дисертацію по спеціальності 05.03.01 – "Процеси механічної і фізико-технічної обробки, верстати і інструмент" на тему "Особливості точіння газополуменевих порошкових покриттів інструментами із кібориту". Атестат доцента отримав у 1994 році.
14.06.2006 р. захистив докторську дисертацію по спеціальності 05.28.01 – «Історія техніки» на тему «Розвиток техніки тигельного, газополуменевого та електродугового напилювання покриттів із найдавніших часів до кінця ХХ ст.»
Атестат професора отримав у 2007 році.
Має понад 100 наукових, науково-методичних праць, монографій, навчальних посібників, авторських свідоцтв та патентів.
Викладає дисципліни: «Основи інженерної справи, історія науки і техніки», «Технологічні методи забезпечення надійності», «Технологія машинобудування», «Технологія ремонту та відновлення».
Ярослав Анатолійович Степчин
Кандидат технічних наук, доцент. Закінчив Київський політехнічний інститут в 1993 році з відзнакою. Кваліфікація інженер-механік, спеціальність "Технологія машинобудування". З лютого 1996 року почав працювати асистентом на кафедрі металорізальних верстатів та систем ЖІТІ.
З 2003 року – доцент кафедри «Технології машинобудування і конструювання технічних систем».
У червні 2006 році захистив кандидатську дисертацію. Закінчив докторантуру ЖДТУ. Автор більше 40 наукових та науково-методичних праць, в тому числі навчального посібника "Обладнання та транспорт механообробних цехів".
Наукові інтереси: динаміка механічних систем; математичне моделювання.
Георгій Миколайович Виговський
Кандидат технічних наук, доцент.
Почесні звання: Заслужений працівник освіти України, нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України».
Тема дисертації: «Підвищення працездатності торцевих фрез для чистової обробки плоских поверхонь»
Наукова спеціальність: Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Наукова тематика:
- процеси чистової обробки деталей інструментами, оснащеними надтвердими матеріалами;
- високошвидкісні процеси механічної обробки металів;
- конструювання різальних інструментів.
Основні підручники:
- Робочі процеси високих технологій у машинобудуванні (А.І. Грабченко, М.В. Веризуб, Ю.М. Внуков, П.П. Мельничук, Г.М. Виговський - Житомир, 2011 - 451 с.)
- Геометрія спряжених поверхонь (Н.С. Равська, П.Р. Родін, Т.П. Ніколаєнко, П.П. Мельничук, Г.М. Виговський - Житомир, 2001 - 319 с.)
Викладає дисципліни: «Теорія різання», «Сучасні методи обробки», «Робочі процеси високих технологій»
Олексій Андрійович Громовий
Кандидат технічних наук, доцент. Закінчив ЖІТІ в 1995 р. Спеціальність: "Металорізальні верстати та інструменти", кваліфікація – інженер-механік.
З 1995 по 1998 рік навчався в аспірантурі при ЖІТІ.
В 2000 році захистив дисертацію та отримав ступінь кандидата технічних наук, тема дисертації "Розробка чистових косокутних торцевих фрез з комбінованими схемами різання".
Має більше 28 науково-методичних публікацій.
Викладає дисципліни: "Інформатика", "Технічне програмування".
Наталія Олександрівна Балицька
Кандидат технічних наук за спеціальністю 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти, доцент кафедри.
Закінчила ЖДТУ в 2004 р. Спеціальність «Металорізальні верстати та системи», кваліфікація – магістр.
Має більше 30 публікацій.
Викладає дисципліни: «Різальні інструменти», «Проектування спеціальних різальних інструментів», «Технологія інструментального виробництва», «Сучасні інструментальні матеріали».
Андрій Миколайович Шостачук
Кандидат технічних наук, доцент.
У 2003 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 01.02.04 Механіка деформівного твердого тіла. Диплом доцента отримав у 2008 році.
Має більше 50 науково-методичних праць
Викладає дисципліни: «Теорія механізмів і машин».
Профіль на Scopus.
Лариса Євгеніївна Глембоцька
Кандидат технічних наук, доцент кафедри механічної інженерії. Закінчила Житомирський інженерно-технологічний інститут та отримала диплом спеціаліста за спеціальністю «Автоматизація технологічних процесів та виробництв».
1999–2003 рр. – провідний інженер на кафедрі іноземних мов ЖДТУ. 2003–2008 рр. – аспірантура ЖДТУ та 2006–2013 рр. асистент кафедри технології машинобудування і конструювання технічних систем. 2013–2017 рр. – асистент кафедри загальноінженерних дисциплін ЖДТУ. 2017–2018 рр. – асистент кафедри галузевого машинобудування ЖДТУ. З липня 2018 і по вересень 20202 – доцент кафедри галузевого машинобудування, з вересня 2020 – доцент кафедри механічної інженерії Державного університету «Житомирська політехніка».
У 2018 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти на тему: «Підвищення продуктивності оброблення плоских поверхонь деталей з важкооброблюваних матеріалів шляхом застосування торцевих фрез із ступінчастим розташуванням ножів».
Опубліковано більше 20 наукових робіт, в тому числі 12 статей, в тому числі – 1 стаття в наукометричній базі Scopus, 3 патенти на винахід.
Є співавтором двох навчальних посібників з грифом Вченої ради ЖДТУ.
Викладає дисципліни: «Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка», «Нарисна геометрія та інженерна графіка», «Інженерна графіка», «Обладнання та транспорт механоскладальних цехів».
Валерій Анатолійович Яновський
Доцент кафедри механічної інженерії. Закінчив Житомирський філіал КПІ в 1974 р. Спеціальність "Технологія машинобудування, металорізальні верстати і інструмент".
1976-1977 р.р. – асистент кафедри "Технологія машинобудування". 1977-1980 р.р. – навчання в аспірантурі Львівського політехнічного інституту. 1980-1990 р.р. – асистент кафедри "Технологія машинобудування". 1990-2001 р.р. – ст. викладач цієї ж кафедри. З 2001 р. – доцент кафедри. Атестат доцента отримав 18.02.2003 р.
Має 42 науково-методичних публікації. У свівавторстві підготував 2 навчальних посібники.
Викладає дисципліни: «Основи єдиної системи технологічної документації»», «Проектування оснастки», «Проектування технологічного оснащення», «Технічне нормування типових технологічних процесів».
Володимир Матвійович Ночвай
Кандидат технічних наук, доцент кафедри механічної інженерії.
Закінчив ЖФКПІ. Кваліфікація інженер-електрик. Спеціальність автоматика та телемеханіка.
Працював в 1973 р. електрогазозварювальником на Миколаївському кораблебудівному заводі ім. 61 Комунара, з 1975-1978 р.р. – в комбінаті Житомирпромбуд. З 1978-1984 р.р. майстер виробничого навчання професійно-технічного училища. З 1984 р. на цій кафедрі на посадах: старшого інженера, молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, старшого наукового співробітника, асистента. З 2010 р. доцент кафедри. Тема дисертації «Метод та засіб контролю витрат кисню пальника за потоком випромінювання полум’я». Спеціальність 05.11.13 – прилади і методи контролю та визначення складу речовин.
Викладає дисципліни: «Автоматизований привід та ТАУ», «Автоматизація виробничих процесів».
Валентин Владиславович Отаманський
Асистент кафедри механічної інженерії.
Закінчив Житомирський державний технологічний університет в 2014 році. Ступінь магістра за спеціальністю «Металорізальні верстати та системи».
Тема дисертації: «Вплив нерівномірності подач та обертів шпинделя на процеси лезової обробки деталей».
Керівник дисертації: к.т.н., доц. Степчин Я.А.
Наукові інтереси: динаміка механічних систем, математичне моделювання.