Кафедра робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б.Б. Самотокіна

Інформація про кафедру

Абітурієнту кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ім. проф. Б.Б. Самотокіна

Кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ім. проф. Б.Б. Самотокіна (А та КІТ ім. проф. Б.Б. Самотокіна) є випускною для бакалаврів та магістрів спеціальності 151 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” Освітні програми: “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” та “Робототехніка та комп’ютеризовані системи управління”.

Історія кафедри

Кафедра А та КІТ ім. проф. Б.Б. Самотокіна створена (одним наказом ректора КПІ зі створенням електротехнічного факультету) у складі Житомирського філіалу Київського політехнічного інституту у 1977 р. як кафедра теоретичних основ електротехніки та загальної електротехніки (ТОЕ і ЗЕ). Завідувачем кафедрою було призначено доц. Комарова М.К. До складу кафедри входили: доценти Іщенко В.А., Волошин В.І.; старші викладачі Уставщиков Г.Т., Плечистий Д.Є., Швець В.І. У 1980 р. кафедра ТОЕ і ЗЕ була реорганізована у кафедру теоретичних основ електротехніки та технічної кібернетики (ТОЕ і ТК), а її завідувачем став проф. Самотокін Б.Б., директор філіалу.

З 1981 р. при кафедрі ТОЕ і ТК була відкрита аспірантура, де проходили аспірантську підготовку кращі випускники філіалу. Кафедра мала потужний науково-дослідницький сектор, де виконувались наукові дослідження за господарськими договорами з різними організаціями у межах Радянського Союзу.

У 1983 р., у зв’язку з відкриттям у філіалі робототехнічних спеціальностей, кафедра перейменована в кафедру робототехнічних систем та комплексів. Протягом 1980-х рр. значно зріс науковий потенціал кафедри, розширився професорсько-викладацький склад. У штаті кафедра мала двох докторів наук: Самотокін Б.Б. – завідувач кафедри та Коваленко М.В. – професор кафедри; 11 кандидатів наук, доцентів: Комаров М.К., Волошин В.І., Єфремов М.В., Іщенко В.А., Казаков В.П., Панов А.Ф., Панішев А.В., Титаренко М.В., Тютюнник А.Г., Лобачевский Г.С., Запатрін Р.В.; п’ятьох старших викладачів: Плечистий Д.Є., Швець В.І., Каргополова Н.П., Уставщиков Г.Т., Решетнік М.П.; одного асистента: Скачков В.О.

З 1989 р. по 1994 р. кафедра здійснювала випуск інженерів-електромеханіків за фахом "Комп’ютеризовані та інтегровані системи та робототехніка". За ці роки було підготовлено 94 спеціалісти.

З 1994 р. кафедра паралельно здійснює випуск інженерів за фахом "Автоматизація технологічних процесів та виробництв".

У 1995 році при кафедрі було створено навчальний комплекс для підготовки інженерів з автоматизації після закінчення відповідних технікумів і коледжів з терміном навчання 3,5 роки.

У 1997 р. відбувся перший випуск бакалаврів за фахом "Автоматизація технологічних процесів та виробництв".

З грудня 1997 р. кафедра перейменована у кафедру автоматизації і комп’ютеризованих технологій (А і КТ).

У 2000 р. кафедра А і КТ була акредитована за 4-им (найвищим) рівнем з правом підготовки магістрів.

У 2016 р. кафедру перейменовано у кафедру автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ім. проф. Б.Б. Самотокіна.

З 2003 р. до 2017 р. посаду завідувача кафедрою обіймала Заслужений діяч науки і техніки України, д.т.н., професор Безвесільна О.М.

Завідувач кафедри

Андрій Геннадійович Ткачук
Андрій Геннадійович Ткачук

Кандидат технічних наук, доцент, член-кореспондент Академії технічних наук України.

Закінчив Житомирський державний технологічний університет у 2011 р. та отримав кваліфікацію магістра з автоматизованого управління технологічними процесами. У 2012 р. здобув другу вищу освіту за спеціальністю "Економіка підприємства".

У 2014 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “П’єзоелектричний гравіметр автоматизованої авіаційної гравіметричної системи” за спеціальністю 05.11.01 - “Прилади та методи вимірювання механічних величин” у Національному університеті України «Київський політехнічний інститут».

У 2019 р. отримав вчене звання доцента кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

У 2014 р. став лауреатом премії Національної академії наук України за кращі наукові роботи серед молодих вчених.

У 2018 р. став лауреатом стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених.

Автор понад 150 наукових та науково-методичних праць, серед яких 5 монографій, 11 патентів України на винаходи та 15 статей в іноземних наукових журналах та виданнях, які входять до світових наукометричних баз даних (в т.ч. Scopus – 6 шт., h-індекс – 3).

Керівник науково-дослідних робіт з держбюджетним фінансуванням, до виконання яких залучаються викладачі, аспіранти і студенти кафедри; постійно бере участь у всеукраїнських та міжнародних наукових, науково-практичних і науково-технічних конференціях.

Наукові інтереси: автоматизовані авіаційні гравіметричні системи, п’єзоелектричні чутливі елементи, сучасні інформаційно-вимірювальні системи, стабілізатори озброєння легкої броньованої техніки.

Контакти e-mail: andru_tkachuk@ukr.net, aikt_tag@ztu.edu.ua

Склад кафедри

Штат кафедри становить 13 чоловік (на посаді професорів – 2; доцентів – 9; старших викладачів – 1), у тому числі: доктори наук Безвесільна О.М., Кирилович В.А., кандидати наук та / або доценти: Добржанський О.О., Гуменюк А.А., Ткачук А.Г., Каргополова Н.П., Крижанівська І.В., Шавурський Ю.О., Янчук В.М., Підтиченко О.В., Коваль А.В., старший викладач Богдановський М.В., асистент Кравчук А.Р. Читати далi...

Навчальний процес

До проведення лекцій з навчальних дисциплін, що забезпечують формування професійних компетентностей, залучаються науково-педагогічні (наукові) працівники, які є визнаними професіоналами з досвідом практичної роботи за фахом.

При підготовці студентів використовуються наступні приміщення, які знаходяться у розпорядженні кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ім. проф. Б.Б. Самотокіна:

  • кабінет завідувача кафедри (ауд. 126);
  • викладацька (ауд. 119, 115а);
  • 2 комп'ютерні класи (ауд. 124, 240);
  • 7 навчальних лабораторій (ауд. 115, 117, 120, 126, 128, 130, 132).

Використовуються також навчальні мультимедійні аудиторії університету для проведення лекційних занять (ауд. 316, 248, 250).

Під час практичних занять

Наукова діяльність

Підготовку науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації сьогодні ведуть професори Безвесільна О.М. та Кирилович В.А. Протягом 2001-2019 рр. п’ятнадцять випускників аспірантури кафедри захистили кандидатські дисертації. У 2015 р. захищено докторську дисертацію Кириловичем В.А.

Над кандидатською дисертацією сьогодні працює старший викладач Богдановський М.В. та аспірант Кравчук А.Р., над докторськими дисертаціями - доценти Коваль А.В. та Ткачук А.Г.

Наукова школа проф. Безвесільної О.М.

Наукова школа проф. Кириловича В.А.

Дослідження наукових шкіл кафедри проводяться за наступними темами:

  • “Робототехніка. Формалізований опис кінематичних структурних агрегатно-модульних промислових роботів. Автоматизація процесу керування точністю позиціонування промислових роботів”;
  • “Використання нейросіток для задач класифікації складових системи орієнтації об’єктів виробництва ГВС”;
  • “Розробка автопілота безпілотного літального апарата”;
  • “Автоматизований синтез роботизованих механоскладальних технологій”;
  • “Стабілізатори озброєння легкої броньованої техніки”.

Працівниками кафедри впродовж 2014 – 2019 рр. виконувались та продовжують виконуватись держбюджетні науково-дослідні теми, до виконання яких залучались аспіранти і студенти:

  • № 33 “Наукові основи та фундаментальні дослідження приладової системи для вимірювання механічних величин з цифровими відео зображеннями”. Науковий керівник досліджень д.т.н., проф. Безвесільна О.М., виконавці – Добржанський О.О., Шавурський Ю.О., Гуменюк А.А., Коваль А.В., Ткачук А.Г. (номер держреєстрації 0112U001793);
  • № 35 “Розробка та вдосконалення методів та засобів автоматизованого синтезу роботизованих механоскладальних технологій в міні-ГВС”. Науковий керівник досліджень – д.т.н., проф. Самотокін Б.Б. виконавці – Кирилович В.А., Сазонов А.Ю., Богдановський М.В., Підтиченко О.В., Моргунов Р.С. (номер держреєстрації 0112U001795);
  • № 41 “Новий приладовий комплекс стабілізатора озброєння легкої броньованої техніки”. Науковий керівник досліджень к.т.н. Ткачук А.Г., виконавці – Безвесільна О.М., Манойлов В.П.,Гуменюк А.А., Коваль А.В., Ципоренко В.В., Хильченко Т.В. (номер держреєстрації 0116U003655);
  • № 45 “Автоматизована система моніторингу наявності шкідливих та вибухонебезпечних газів на основі міні безпілотних літальних апаратів”. Науковий керівник досліджень к.т.н. Коваль А.В., виконавці – Гуменюк А.А., Ткачук А.Г., Хильченко Т.В. (номер держреєстрації № 0117U006474);
  • № 49 “Новий прецизійний чутливий елемент стабілізатора озброєння легкої броньованої техніки”. Науковий керівник досліджень к.т.н. Ткачук А.Г., виконавці – Безвесільна О.М., Коваль А.В., Добржанський О.О., Богдановський М.В., Гуменюк А.А., Хильченко Т.В. (номер держреєстрації 0118U003152).

Професорсько-викладацький склад кафедри постійно працює над підвищенням рівня професійної майстерності. Всі дисципліни кафедри забезпечені підручниками, навчальними та методичними посібниками, а також методичною літературою для проведення лабораторних робіт.

За 2015-2019 рр. викладачами та аспірантами кафедри опубліковано близько 200 статей, з них 70 у фахових іноземних виданнях та у журналах, які включені до науково-метричних баз даних. Отримано 20 патентів України на винаходи, 3 патенти України на корисну модель. Видано 5 підручників з грифом МОНУ, 5 навчальних посібників, з яких 2 з грифом МОН України та 20 монографій.

Результати науково-дослідної роботи викладачів кафедри регулярно доповідаються на наукових семінарах кафедри, міжнародних наукових конференціях, всеукраїнських наукових, науково-практичних та тематичних конференціях.

Щорічно на базі кафедри проводиться Міжнародна науково-технічна конференція “Інформаційно-комп’ютерні технології” та “Всеукраїнська он-лайн конференція присвячена Дню науки”, до участі в яких залучаються студенти, аспіранти та викладачі різних вищих навчальних закладів України та Європи.

На кафедрі постійно діє семінар “ГВС: теорія і практика”, у якому беруть участь усі викладачі кафедри, аспіранти та студенти.

Публікації викладачів кафедри за 2014-2017 рр. у наукових виданнях, що входять до світових наукометричних баз даних:

  1. Bezvesilna O. A Mathematical Model of the Thermo-Anemometric Flowmeter / Bezvesilnа O., Korobiichuk I., Ilchenko A., Shadura V., Nowicki M., Szewczyk R. // Sensors (Switzerland). – 2015. – №15. – Р. 22899 - 22913. (Scopus).
  2. Koval’ A.V. Simulation of Gravimetric Measurements by Gyroscopic Integrator of Linear Accelerations / Koval’ A.V. // Gyroscopy and Navigation (USA). – 2015. – №6 (4). – Р. 344–347. (Scopus).
  3. Koval A. Investigation of the effect of gravity anomalies on the precession motion of single gyroscope gravimeter / A. Koval, I. Korobiichuk, M. Nowicki, R. Szewczyk // Solid State Phenomena, 2016. – Vol. 251, p.139-145. (Scopus).
  4. Bezvesilnaya Е. Corrected gyrocompass synthesis as a system with changeable structure for aviation gravimetric system with piezoelectric gravimeter / Bezvesilnaya Е., Tkachuk A. // Aviation (Lithuania). – 2014. – №18(3). – Р.134-140. (Scopus).
  5. Tkachuk A.H. Design of piezoelectric gravimeter for automated aviation gravimetric system / O. Bezvesilna, A.Tkachuk, I. Korobiichuk, M. Nowicki, R. Szewczyk // Journal of Automation, Mobile Robotics and Intelligent Systems, 2016. – Vol. 10, p.43-47. (Scopus).
  6. Bezvesilna O. Simulation of influence of perturbation parameters on the new dual-channel capacitive mems gravimeter performance / O. Bezvesilna, A.Tkachuk, T. Khylchenko, L.Chepyuk, S. Nechai // EasternEuropean Journal of Enterprise Technologies. – 2016. – №6/7 (84). – Р.50-57. (Scopus).
  7. Bezvesilna O. Introducing the principle of constructing an aviation gravimetric system with any type of gravimeter / O. Bezvesilna, A.Tkachuk, T. Khylchenko, S. Nechai // EasternEuropean Journal of Enterprise Technologies. – 2017. – №1/7 (85). – Р.45-56. (Scopus).
  8. Tkachuk A. Piezoelectric gravimeter of the aviation gravimetric system / A.Tkachuk, O. Bezvesilna, I. Korobiichuk, M. Nowicki, R. Szewczyk // Advances in Intelligent Systems and Computing, 2016. – Vol. 10, p.753-755. (Scopus).
  9. Bezvesilna O. Two-channel MEMS gravimeter of the automated aircraft gravimetric system / O. Bezvesilna, A.Tkachuk, T. Khylchenko, M. Kachniarz, I. Korobiichuk // Advances in Intelligent Systems and Computing. – 2017. – №543. – Р. 481-487. (Scopus).
  10. Bezvesilna O. Artificial neural network as a basic element of the automated goniometric system / O. Bezvesilna, I. Cherepanska, A. Sazonov // Advances in Intelligent Systems and Computing. – 2017. – №543. – Р. 43-51. (Scopus).
  11. Bezvesilna O. Filtering of the output signal of dynamically tuned gravimeters / Bezvesilnа O., Korobiichuk I., Tkachuk A., Nowicki M., Szewczyk R. // International Journal of Scientific & Engineering Research (USA). – 2015. – №6 (6). – Р. 1332-1338.
  12. Bezvesilna O. Aviation gravimetric system / Bezvesilnа O., Tkachuk A., Korobiichuk I., Nowicki M., Szewczyk R. // International Journal of Scientific & Engineering Research (USA). – 2015. – №6 (7). – Р. 1122-1126.
  13. Bezvesilna O. Stabilization system of аviation gravimeter / Bezvesilnа O., Tkachuk A., Korobiichuk I., Nowicki M. // International Journal of Scientific & Engineering Research (USA). – 2015. – №6 (8). – Р. 956-958.
  14. Shavursky Y. Research of the Thermal Parameters and the Accuracy of Flow Measurement of the Biological Fuel / Shavursky Y., Korobiichuk I., Nowicki M., Szewczyk R. // Journal of Mechanics Engineering and Automation (USA). – 2015. – №5. – Р. 415-419.
  15. Bezvesilna O. Aviation gravimetric complex for measuring the gravity anomalies with dual-channel capacitive gravimeter / Bezvesilnа O., Tkachuk A., Khylchenko T.// Scientific journal “Technological Complexes” (Ukraine). – 2015. – №1 (15). – Р. 94-99.
  16. Kуrуlovich V. Automated research of the trajectory problems in industrial robotics by the criterion of power consumption / Kуrуlovich V., Melnychuk Р., Pidtychenko О., Morhunov R. // Recent. Industrial Engineering Journal (Romania). – 2015. – №15. – Р. 184-190.
  17. Кирилович В.А. Система техніко–економічних критеріїв як основа умов критеріальної реалізованості при автоматизованому синтезі роботизованих механоскладальних технологій / Кирилович В.А. // Науковий журнал “Енергетика і автоматика”. Технічні науки – 2015. – №3 (25). – С. . 5-18.
  18. Кирилович В.А. Умови параметричної реалізованості при автоматизованому синтезі роботизованих механоскладальних технологій / Кирилович В.А. // Науковий журнал “Енергетика і автоматика”. Технічні науки – 2015. – №3 (25). – С. 121-130.
  19. Кирилович В.А. Зв’язок між складовими технологічної взаємодії схватів промислових роботів з об’єктами маніпулювання / Кирилович В.А. // Науковий журнал “Енергетика і автоматика”. Технічні науки – 2015. – №4 (26). – С. 138-147.
  20. Кирилович В.А. Формализация процесса автоматизированного синтеза роботизированных механосборочных технологий на известном техническом базисе гибких производственных ячеек / Кирилович В.А. // Bulgarian journal for Engineering Design. – 2015. – №4 (26). – С. 89-95.
  21. Безвесільна О.М. Високоточний п’єзоелектричний гравіметр автоматизованої авіаційної гравіметричної системи для вимірювань аномалій прискорення сили тяжіння / Безвесільна О.М., Ткачук А.Г., Войцицький М.А. // Геофізичний журнал. – 2015. – №4 (37). – С. 120-125.
  22. Свістельник С.С. Розробка методу визначення параметрів регулятора для керування астатичним об’єктом третього порядку / Свістельник С.С., Ткачук А.Г., Ільницький Т.П. // Науковий журнал «Технологічний аудит та резерви виробництва». – 2015. – № 1/3(21). – С. 41-45.
  23. Bezvesilnа O. Research of Earth rotation speed influence on angle measurement error / Bezvesilnа O., Ostapchuk A., Kyrychuk Y., Chepyuk L.// European Applied Sciences (Germany). – 2014. – №3. – P. 101–103.
  24. Tkachuk A. Electromechanical gravimeter / Tkachuk A., Bezvesilnа O., Ostapchuk A., Chepyuk L.// The advanced science journal (USA). – 2014. – №7. – P. 45–48.
  25. Безвесільна О.М. Застосування машинного зору та методів обробки зображення на виробництві / Безвесільна О.М., Ткачук А.Г., Цірук В.Г. // Науковий журнал «Технологічний аудит та резерви виробництва». – 2014. – № 3 (17). – С. 18-23.

Студентська наука

Молоді науковці та аспіранти кафедри постійно беруть участь у конкурсах робіт молодих вчених. У 2014 р. аспірант, зараз завідувач кафедри Ткачук А.Г. підготував для участі у конкурсі на здобуття премії для молодих учених і студентів вищих навчальних закладів наукову роботу на тему “Науково-теоретичні дослідження нового п’єзоелектричного гравіметра автоматизованої авіаційної гравіметричної системи в екстремальних умовах з використанням нейронних мереж” і здобув перше місце та отримав диплом і премію Національної Академії Наук України.

У 2013-2014 н.р. студентка групи АТ-18 Просюк А.О. здобула академічну стипендію Президента України.

Кафедра активно приймає участь у підготовці студентів до олімпіад та конкурсів наукових робіт, які щорічно проводяться МОН України.

Щорічно студенти кафедри беруть участь у другому турі Всеукраїнської олімпіади за спеціальністю “Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології” (бакалаврська та магістерська програма) та показують гарні результати:

  • у 2010-2011 н.р. студентка Ющенко І.А. отримала диплом за ІІІ місце у бакалаврській програмі, а студенти Ткачук А.Г., Ступак А.Г., Єгоров П.А., Євгеньев А.В., Воробей С.В., Кобзар Є.М. отримали почесні грамоти за високий рівень підготовки;
  • у 2011-2012 н.р. студентка Лєтошко О.І. посіла ІІІ місце у бакалаврській програмі, а студент Воробей С.В. – ІІ місце у магістерській програмі;
  • у 2012-2013 н.р. студент Фурманський Є.В. посів ІІІ місце у бакалаврській програмі;
  • у 2013-2014 н.р. команда у складі Просюк А.О., Сікорського Д.О., Дедеркала Ю.П. виборола ІІІ місце у командному заліку, а Дедеркал Ю.П. отримав диплом за ІІІ місце в індивідуальному заліку у бакалаврській програмі;
  • у 2014-2015 н.р. студент Дедеркал Ю.П. посів ІІ місце у магістерській програмі.

Керівником команд щорічно є старший викладач кафедри Богдановський М.В. За підготовку студентів до олімпіади відповідають усі викладачі кафедри.

У 2014-2015 н.р. магістранти кафедри Дедеркал Ю.П. та Сікорський Д.О. взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Інформаційних технологій» (м. Хмельницький) та «Автоматизовані технології» (м. Київ) і вибороли І та ІІ місця відповідно.

У 2017-2018 н.р. магістранти кафедри Курасов Д.Г. та Михайлюк Я.О. (під керівництвом Богдановського М.В.) взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (м. Харків) і вибороли ІІ місце.

Міжнародне співробітництво

Кафедра проводить активну роботу за напрямком співпраці з закордонними університетами у рамках двосторонніх договорів, а також бере участь у програмах національних та зарубіжних фондів.

З 2011 р. триває реалізація проектів за програмою Темпус: EU-PC double degree master program in automation/mechatronics 517138-TEMPUS-1-2011-1-CZTEMPUS-JPCR, “Подвійний магістерський ступінь з автоматизації/ мехатроніки в ЄС-країнах партнерах”. Мета проекту: створення освітньої програми з підготовки магістрів спеціальності “Автоматизація/мехатроніка” відповідно до європейських стандартів. Партнери: Міністерство освіти і науки України; Технічний університет м. Ліберець (Чехія); Технічний університет м. Софія (Болгарія); Університет ім. Блеза Паскаля (Франція); Національний технічний університет України “КПІ імені Ігоря Сікорського” (Україна); Національний технічний університет “ХПІ”(Україна); ТОВ “Науково-виробниче підприємство “КІА” ” (Україна).

Завдяки проекту студенти українських університетів матимуть змогу отримувати подвійний диплом (українського ВНЗ та одного з університетів ЄС, що беруть участь у проекті) після успішного завершення магістерського курсу в Технічному університеті м. Ліберець або у Технічному університеті м. Софія, або в Університет ім. Блеза Паскаля. У рамках цього проекту у 2012 – 2013 н.р. робоча група від кафедри відвідали Університет ім. Блеза Паскаля (м. Клермон-Ферран, Франція). У 2013-2014 н.р. три магістри успішно захистили магістерські роботи у Технічному університеті Софії (Болгарія):

  • Денисюк М.В. (тема магістерської роботи: Research of automated optical accelerometer, керівник Christiana Nikolova, as.prof., Болгарія);
  • Михаленко В.С. (тема магістерської роботи: Research of automated capacitive accelerometer, керівник Vasil Bogev, prof., Болгарія);
  • Шпінь Д.Ю. (тема магістерської роботи: Artifical satellite orientation control with predictive models of disturbances and Earth’s magnetic field, керівник Vasil Bogev, prof., Болгарія).

З 2013 р. кафедра має договори про наукову та академічну співпрацю з Технічним університетом м. Ліберець (Чехія) та Технічним університетом м. Софія (Болгарія).

Від початку реалізації програми 2201250 “Навчання, стажування, підвищення кваліфікації студентів, аспірантів, науково-педагогічних та педагогічних працівників за кордоном” МОН України студенти, аспіранти і викладачі університету проходять навчання/стажування у рамках даної програми на базі провідних університетів світу.

У 2013 р. к.т.н. Коваль А.В. виграв грант та пройшов стажування у Вільному університеті Брюсселю (Брюссель, Бельгія) за темою “Керування мікробезпілотними літальними апаратами” (Micro-UAV control) за науковим напрямом «Авіаційна та ракетно-космічна техніка».

У 2015 – 2016 рр. к.т.н. Коваль А.В. проводив наукові дослідження в рамках проекту Erasmus Mundus Action 2 ACTIVE в Університеті країни Басків (Іспанія). Тема співробітництва: «Контроль мікробезпілотних літальних апаратів».

У рамках реалізації програми академічної мобільності Еразмус Мундус 545653-EM-1-2013-1-PL-ERA MUNDUS-EMA21 «Ініціатива технічних університетів Кавказького та Атлантичного регіонів в забезпеченні високих освітніх стандартів» (2013-2017 рр.) викладачі, аспіранти і студенти проходять стажування, навчання відповідно на базі університетів партерів країн ЄС.

Також в рамках програми студентської мобільності Еразмус у 2017-2020 рр. 8 студентів спеціальності пройшли семестр навчання в Університеті країни Басків, Іспанія. Вони були залучені до роботи в лабораторії, де працювали над власними проектами.

Також студенти кафедри успішно закінчили літню школу робототехніки в університеті Riga Technical University в Ризі, Латвія у 2018 році.


Науково-технічні розробки кафедри

Лабораторний стенд «Автоматизований електропривод на основі трифазного асинхронного двигуна та програмованого логічного контролера Simatic S7-1200 з комп’ютерним керуванням режимами роботи»

Лабораторний стенд «Система візуалізації даних технологічного процесу на базі ПЛК та HMI-панелі VIPA»

Стенд дослідження дискретних систем управління на базі ПЛК Siemens LOGO

Стенд дослідження частотного перетворювача фірми Lenze

Автоматизована навігаційна система управління малою колісною платформою

Універсальна система управління технологічними процесами на базі контролера ОВЕН ПЛК 100

Автоматизована система виявлення дефектів на базі оптичного датчика Keyence FS-N13P

Лабораторні стенди розроблено під керівництвом викладачів кафедри Добржанського О.О.,Підтиченка О.В., Богдановського М.В. та Ткачука А.Г.

Контактна інформація

Адреса: 10005, Україна, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103
Кабінети: 126 (завідувач кафедри), 119 (викладацька)