Кафедра фізичного виховання

Інформація про кафедру

Кафедра фізичного виховання як самостійний підрозділ була створена у 1980 році. До цього часу від 1971 р. вона функціонувала як секція при кафедрі іноземних мов у складі Житомирського філіалу Київського політехнічного інституту. Роботою секції керував В.Д.Волков. До складу секції входили перші викладачі майбутнього ЖДТУ М.М. Тепляков, Є.В. Дубовицький, І.Є. Чупракова.

З 1980 по 2000 р.р. кафедру очолював доцент, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту СРСР, відмінник освіти Желєзний Д.В. Саме за його керівництва спортсмени університету набули великого авторитету на обласних і республіканських змаганнях. Із його ініціативи та безпосереднього керівництва почалося активне створення спортивного клубу «Політехнік», спорудження багатьох спортивних об’єктів, та проведення цікавих спортивних змагань. У наступні роки кафедру очолювали – І.В. Одноворченко, з 2003 року – кандидат педагогічних наук, доцент Петренко І.І., а з 2010 року – доцент, заслужений працівник фізичної культури та спорту Засік Г.Б.

Перший склад кафедри здійснював великий обсяг навчальної та спортивно-масової роботи серед студентів. Крім обов'язкових відвідувань навчальних занять студенти тренувались у групах спортивного вдосконалення з баскетболу, волейболу, футболу, легкої атлетики, гімнастики, академічної греблі, велоспорту. Заняття проводилися на усіх 5 курсах, чотири години в неділю. Молодь з ентузіазмом займалась фізкультурою і спортом.

Приміром, у 1982 році збірна команда волейболісток брала участь у спартакіаді вузів України і посіла друге місце.

Вихованці спортивного клубу філіалу КПІ долали значні спортивні вершини не лише нашої країни. Їх імена засяяли і на міжнародних змаганнях. Так, О. Зарицька стала переможницею Кубка СРСР. У 1987 році виконала норматив майстра спорту з боротьби дзюдо, а в 1990 - із самбо. В цьому ж виді боротьби вона була чемпіонкою СРСР та світу; неодноразовими чемпіонами України з дзюдо ставали майстри спорту С. Гавриченков та А. Садович. І. Дорфман - міжнародний гросмейстер, чемпіон світу у командному заліку з шахів.

Срібним призером Чемпіонату СССР та чемпіоном України з велоспорту був майстер спорту В. Марков. Майстром спорту міжнародного класу з веслування на байдарках Л.Франчук у 1990 році на міжнародних змаганнях в США було здобуто бронзову медаль. А О.Руденко, виступаючи в 1994 році на чемпіонаті світу в Китаї, стає срібним призером з акробатики.

З розвитком Житомирського філіалу Київського політехнічного інституту значно розширено та укомплектовано кафедру фізичного виховання висококваліфікованими викладачами. Навчальний процес здійснювали Г. Засік, Ю. Меліхов, В. Тейзе, В. Ігнатьєв, Ф. Волошенко, О. Бондарчук, О. Кравчук, О. Крупенін, І. Чупракова, Є. Дубовицький.

У зв'язку з реорганізацією Житомирського філіалу Київського політехнічного інституту в Житомирський інженерно-технологічний інститут, з метою поліпшення подальшої роботи в інституті було створено раду з питань фізичної культури та спорту на чолі з ректором доктором технічних наук, професором Самотокіним Б.Б. (1979— 2000 pp.), до складу якої входили декани всіх факультетів та представники громадських організацій. Це дало можливість чіткіше вести навчальний процес з фізичного виховання та стимулювати спортивно-масову роботу на факультетах.

Щороку організовувались спартакіади з чотирнадцяти видів спорту. Переможцями цих спартакіад були факультети: ФІКТ (декан - кандидат технічних наук, доцент Повідаймо П.М.); ФЕМ (декан -кандидат економічних наук, доцент Кулаківська Л.П.); ФІМ (декан - кандидат технічних наук, доцент Серов В.В.). Це були масові, видовищні змагання з нагородженням переможців цінними подарунками. У цей період викладачами кафедри було підготовлено 12 майстрів спорту, 28 кандидатів у майстри спорту та майже 500 спортсменів-розрядників. Починаючи з 2003 року на кафедрі розробляються нові напрямки з фізичного виховання студентів із урахуванням соціального замовлення суспільства, вимог до фізичної підготовленості студентів, які найшли своє відтворення у Цільовій комплексній програмі «Фізичне виховання - здоров'я нації».

Удосконалюється система підготовки збірних команд університету та спортивного резерву, науково-методичного та медичного їх забезпечення.

Створено реальні умови для реалізації фізичних можливостей студентів, викладачів, спрямування їх на фізичне становлення і самовдосконалення засобами фізичної культури та спорту.

Забезпечується збереження матеріально-спортивної бази, визначаються стратегічні напрямки її розвитку.

Перед кафедрою фізичного виховання було поставлене завдання подальшого структурологічного удосконалення навчальних планів, поліпшення методичної роботи, впровадження у навчальний процес елементів наукових досліджень в області фізичної культури, спорту, фізичної реабілітації. На виконання цих непростих завдань і була націлена діяльність професорсько-викладацького складу кафедри. Водночас в університеті проводиться велика робота щодо впровадження фізичної культури у повсякденний побут студентів та викладачів. Кафедрою розробляються навчально-методичні матеріали, навчальні посібники, у тому числі методичний посібник з самоконтролю студентів під час занять фізичною культурою та спортом, з фізичного виховання студентів спеціального навчального відділення та інші.

ЖДТУ має славні спортивні традиції. Так, збірна команда університету з баскетболу регулярно, починаючи з 1978 року приймала участь у спартакіаді ВУЗів України, входила в десятку кращих студентських команд України, була бронзовим призером Кубку України серед студентських команд, багаторазовий чемпіон міста та області з баскетболу.

Кафедра виховала чудових спортсменів з гирьового спорту та пауерліфтингу: 2 майстерів спорту міжнародного класу, 25 майстрів спорту, 56 кандидати в майстри спорту, 23 призерів Всеукраїнських змагань та 6 – міжнародних змагань - такий спортивний внесок у скарбницю університету.

На сьогодні студенти ЖДТУ: грають у суперлізі України з настільного тенісу (тренер Одноворченко І.В.); у першій лізі України та студентській лізі з баскетболу грає чоловіча команда ЖДТУ (тренер Крупенін О.М.); неодноразові чемпіони та призери Чемпіонатів світу, Європи та України з боротьби самбо та дзюдо – Парфенюк Н., Гапон В., Гринчук В., Михайлов В., Донсков В., Кучава І.; чемпіони України зі спортивного більярду – Смірнов Ю., Зайченко М.; чемпіони та призери України з легкої атлетики – Шелесько Р., Черняєв І.; чемпіони Ліги Чемпіонів з хокею на траві – Нечепа Б., Каплінський В.; чемпіон світу з пауерліфтингу – Трондюк О. та призери Чемпіонатів України з пауерліфтингу – Кузьмук А., Джухіль А.

Спортивну базу університету складають сучасно обладнаний комплекс, де заняття із загальної фізичної підготовки та спортивного вдосконалення проводяться за вибором студентів з таких видів спорту: баскетбол, волейбол, настільний теніс, футбол, бадмінтон, легка атлетика, боротьба самбо та боротьба дзюдо, гирьовий спорт, шахи; тенісний корт та спортивний майданчик відкритого типу - для гри в міні-футбол. Крім обов'язкових занять з фізичної культури, які передбачені навчальним планом, протягом року на спортивній базі університету проводиться значна кількість змагань міського, обласного та всеукраїнського рівнів. Досить часто викладачі кафедри забезпечують суддівство на змаганнях національного рівня з різних видів спорту.

Кафедра продовжує реабілітаційно-оздоровчу роботу серед професорсько-викладацького складу університету. Викладач, майстер спорту міжнародного класу І.В. Цуд регулярно проводить заняття зі студентами та співробітниками університету, викладачі В.І. Петренко, А.В. Морозов - з бадмінтону.

Колектив кафедри фізичного виховання

Нині до складу кафедри входять 13 викладачів, серед них: 2 доцента, 1 кандидат педагогічних наук, 1 Заслужений працівник освіти України, 1 Заслужений тренер України, 1 майстер спорту України міжнародного класу, 4 майстри спорту, 3 судді національної категорії.

Спортивне життя в університеті вирує. Адже тільки фізично здорові студенти і викладачі можуть забезпечити успішне виконання всіх завдань, що стоять сьогодні перед багатотисячним колективом університету. Здоров'я нації - її майбутнє.

В.о. завідувача кафедри

Ігор Володимирович Одноворченко
Ігор Володимирович Одноворченко

Рік народження – 1970.
Старший викладач кафедри фізичного виховання.
Закінчив Львівський державний інститут фізичної культури і спорту, 2000 р.
Тренер збірної команди університету з настільного тенісу.
Основна дисципліна: фізичне виховання.

Склад кафедри

Читати далi...

Розклад спортивних секцій

Бадмінтон

Петренко Володимир Іванович (зал №2)

  • Понеділок: 16:20 – 18:50
  • Середа: 16:20 – 18:50

Морозов Андрій Васильович (зал №2)

  • Понеділок: 19:00 – 21:00
  • Середа: 19:00 – 21:00
  • Субота: 16:00 – 19:00
Волейбол

Шелесько Сергій Петрович (зал №1)

  • Вівторок: 17:00 – 20:00
  • Четвер: 17:00 – 20:00
Баскетбол

Крупенін Олег Миколайович (зал №1)

  • Понеділок: 17:00 – 18:30
  • Середа: 18:30 – 20:00
  • П’ятниця: 18:30 – 20:00

Засік Григорій Борисович (зал №1)

  • Понеділок: 18:30 – 20:00
  • Середа: 17:00 – 18:30
  • П’ятниця: 17:00 – 18:30
Фітнес

Острогляд Андрій Євгенійович (тренажерна зала)

  • Вівторок: 16:30 – 18:30
  • П’ятниця: 16:30 – 18:30
Настільний теніс

Одноворченко Ігор Володимирович (зал №2)

  • Вівторок: 17:00 – 20:00
  • Четвер: 17:00 – 20:00
  • П’ятниця: 17:00 – 20:00
Веслування на човнах «Дракон»

Гресь Марина Ярославівна

  • Вівторок: 18:30 – 20:00
  • Середа: 18:30 – 20:00
  • Четвер: 18:30 – 20:00

Інформаційний пакет

  1. Фізичне виховання. Навчальна програма для вищих навчальних закладів України ІІІ-ІУ рівнів акредитації. Київ, 2003. (Затверджено: наказ МОН України від 14.11.2003 р. № 757. ).
  2. Модульна робоча програма з дисципліни „Фізичне виховання” (для студентів всіх спеціальностей). Укладач І.І.Петренко. Житомир: ЖДТУ. 2005.- 27 с.
  3. Петренко І.І., Петренко В.І. Критерії оцінювання навчальних досягнень студентів ВНЗ з предмету „фізичне виховання” Житомир: ЖДТУ. 2007.-27 с.
  4. Модульна робоча програма з фізичного виховання студентів груп ЛФК. (Автори-укладачі – І.І.Петренко, Г.Б.Засік /Житомир: ЖДТУ. 2010. – 34 с.
  5. Петренко І.І. Навчальний план з фізичного виховання студентів вищого навчального закладу. 1 курс. – Житомир: ЖДТУ. 2005.-68 с.
  6. Петренко І.І. Навчальний план з фізичного виховання студентів вищого навчального закладу. 11 курс. Житомир: ЖДТУ. 2005.-60 с.
  7. Петренко І.І. Фізичне виховання студентів вищого навчального закладу. Навчальний план. 111 курс. Житомир: ЖДТУ. 2005.- 64 с.
  8. Петренко І.І. Фізичне виховання студентів спеціального навчального відділення. Житомир: ЖІТІ. 2003.- 118 с.
  9. Петренко І.І., Петренко В.І. Планування навчальної роботи з фізичного виховання студентів спеціального навчального відділення (методичні матеріали). Житомир: ЖДТУ. 2005.-45 с.
  10. Петренко В.І., Петренко В.І. Планування навчальної роботи в групах загальної фізичної підготовки (методичні матеріали). Житомир: ЖДТУ. 2005. -36 с.
  11. Петренко І.І., Петренко В.І. Тренажери в фізичному виховання студентів. Житомир: ЖДТУ. 2006. – 74 с.
  12. Засік Г.Б. Педагогічний контроль фізичної підготовленості баскетболістів. Методичні матеріали. Житомир: ЖДТУ. 2009. – 30 с.

Контактна інформація

Адреса: 10005, Україна, м. Житомир, вул. Чуднівська, 103
Кабінети: спортивний зал
Блог: https://sport.ztu.edu.ua
Телефон: +38 (0412) 37-84-95