Кафедра міжнародних відносин і політичного менеджменту

Інформація про кафедру

Кафедра міжнародних відносин і політичного менеджменту створена 1 вересня 2021 року і функціонує у складі факультету публічного управління та права, відповідно до Наказу Ректора Державного університету «Житомирська політехніка» № 516/од від 01.09.2021 р. Від початку створення кафедри завідувачем є доцент, кандидат політичних наук, доктор наук з державного управління, професор кафедри МВ і ПМ Вікторія Загурська-Антонюк.

Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальностями «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (освітня програма «Міжнародні відносини та геополітична безпека») та «Політологія» (освітня програма «Політичний менеджмент і PR») за освітніми ступенями: бакалавр і магістр.

Необхідність у створенні кафедри обумовлена очікуваннями сучасного українського та міжнародного ринків праці й актуальною потребою щодо підготовки фахівців з міжнародних відносин та геополітичної безпеки та політологів у сфері політичного менеджменту і піару. Освітній процес базується на оволодінні знань і компетенцій щодо вирішення стратегічних завдань управління міжнародними відносинами, створенні та реалізації суспільних комунікацій, виробленні й запровадженні ефективних механізмів управління у політичній сфері, державно-корпоративному секторі та налагодженні й організації зв’язків із громадськістю, враховуючи як зовнішні, так і внутрішні фактори впливу у глобалізованій міжнародній взаємодії, в умовах геополітичних, транснаціональних викликів і загроз, в конкурентній політичній боротьбі, лобістській діяльності, просуванні та поширенні політичних продуктів та брендів.

Кафедра міжнародних відносин і політичного менеджменту є випусковою кафедрою з потужним професорсько-викладацьким складом, який максимально сприяє індивідуальному, професійному та інтелектуальному розвиткові студентів, їх освітньо-фаховій мобільності та креативності.

Освітня програма «Міжнародні відносини і геополітична безпека» передбачає формування у студентів системи загальних та спеціальних компетентностей у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики, аналітичної та публічної дипломатії, міжнародної та національної безпеки. Студенти вивчають теорію і практику міжнародних відносин і дипломатичної служби, принцип транснаціональних і транскордонних відносин, зовнішню політику окремих держав, міжнародні організації, особливості державного управління і політичних режимів в окремих країнах та міжнародних регіонах у взаємодіях на глобальному, регіональному та локальному рівнях, міжнародну безпеку та конфлікти.

Спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» у Державному університеті «Житомирська політехніка» – це:

  • підготовка професіоналів, що отримають фахові знання з міжнародних відносин, дипломатії, інформаційно-аналітичної діяльності, сучасних інформаційних технологій;
  • підготовка фахівців, спроможних забезпечити шляхом застосування сучасних засобів комунікацій та комп’ютерно-інформаційних технологій збір, аналіз, зберігання та передачу міжнародної інформації;
  • підготовка працівників спроможних на прийняття управлінських рішень у сфері публічної дипломатії.

Зміст та структура програми дають можливість отримати знання та навички і здійснювати професійну діяльність у сфері зовнішньої політики, міжнародного співробітництва та міжнародних відносин, а випускники можуть обіймати первинні посади:

  • в органах державної влади різних рівнів;
  • в міжнародних та недержавних організаціях;
  • у дипломатичних представництвах;
  • у комерційних структурах;
  • науково-дослідницьких інституціях;
  • здійснювати професійні функції: аташе, консула, дипломатичного агента, міжнародного аналітика та експерта, політичного оглядача, консультанта.

Саме на цих фахівців покладено завдання сприяти розвиткові України в системі міжнародних відносин.

Освітня програма «Політичний менеджмент і PR» корелюється із запитами та потребами, які домінують на сучасних українських та міжнародних ринках праці, адже освітній процес спрямований на комплексно-синергетичне оволодіння знаннями у сферах: політики, політичного менеджменту, геополітичних відносин, PR-технологій, державного управління, національної безпеки, лобіювання, економіки, права, соціології, психології та конфліктології.

Фахівці з політичного менеджменту і PR набудуть практичних компетенцій, які дозволять їм розв’язувати складні спеціальні фахові задачі та практичні проблеми професійної діяльності у сфері формування та реалізації як внутрішньої, так і зовнішньої політики держави, управлінні політичною та електоральною сферами, налагодженні та здійсненні зв’язків із громадськістю, політичного лобіювання, створенні політичної реклами та брендингу, що є невід’ємною складовою в управлінні сучасними політичними системами світу, як на внутрішньому, так і транснаціональному рівнях.

Навчання за освітньою програмою «Політичний менеджмент та PR» спрямоване на отримання фахових компетентностей, а саме: у системі управління політичною сферою суспільства на засадах використання форм, методів і технологій політичного маркетингу і правового менеджменту; аналізу тенденцій політичного розвитку та передбачення його наслідків; вироблення рекомендацій для політичного керівництва та забезпечення реалізації цих рекомендацій в політичній практиці; ухвалення й утілення в життя політичних рішень; організації та проведення виборчої кампанії; вивчення ментальних факторів у політичному PR та політичному лобіюванні; вивчення та аналізу основних політичних проблем в соціальному середовищі; засвоєння правової та економічної складової політичного PR у державному управлінні; пізнання психологічних аспектів політичного піару; вивчення етапів планування політичного піару; забезпечення знань з різносторонності менеджменту в політичному піарі.

Фахівці з політичного менеджменту і PR здобувають теоретичні знання, практичні компетенції та soft skills, в яких зацікавлені роботодавці та, які затребувані у конкурентному професійному середовищі, що дозволяє їм працевлаштуватися у:

  • політичних інституціях та організаціях;
  • органах державної влади на різних рівнях та у відомчих структурах;
  • політично-дипломатичних представництвах різних країн в Україні та представництвах України за кордоном;
  • представництвах державних та міжнародних організацій в Україні (ООН, ЄС, НАТО та ін.) та офісах міжнародних організацій за кордоном;
  • засобах масової інформації та мас-медійних інституціях;
  • піар та рекламних агенціях;
  • громадських організаціях та інших установах і організаціях, діяльність яких пов’язана із політичним управлінням та зв’язками із громадськістю як на національному, так і на регіональному рівнях.

Випускник освітньої програми можуть обіймати такі посади як:

  • фахівець в галузі політики та політичних відносин (політичний менеджер);
  • державний службовець на різних рівнях та у відомчих структурах;
  • фахівець з питань політико-дипломатичних відносин;
  • фахівець із співробітництва в області державного управління та місцевого самоврядування;
  • експерт з суспільно-політичних питань (політтехнолог), політичний радник (електоральний представник);
  • фахівець зі зв’язків із громадськістю (піар-технолог) та управління людськими ресурсами (менеджер іх публічних комунікацій);
  • аналітик у сфері мас-медіа (політичний оглядач, журналіст-аналітик), журналіст в засобах масової інформації – пресі, радіо, телебаченні, інтернеті;
  • фахівець з внутрішніх і зовнішніх комунікацій, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою (PR-менеджер/консультант, іміджмейкер, бренд-менеджер (брендолог), контент-менеджер (профайлер)).

Навчання за даними освітніми програмами надає можливість студентам більше дізнатися про відносини між різними країнами на рівні світової політики та світового бізнесу. Студент може проявити себе під час стажування у рамках програми ЄС Еразмус+ та на підставі спільних договорів між Державним університетом «Житомирська політехніка» та закордонними університетами партнерами.

Унікальність цих освітніх програм і спеціальностей в Державному університеті «Житомирська політехніка» полягає у тому, що до освітнього процесу залучаються: політико-дипломатичні практики, представництва міжнародних організацій, державні службовці, політики, юристи, представники бізнесу та громадських організацій, які передають свій досвід студентам. Серед наших викладачів є представники з Міністерства закордонних справ, представництв міжнародних організацій, органів місцевого самоврядування, народні депутати та науково-педагогічні працівники партнерських закордонних закладів освіти: Університет ім. Миколая Коперника в Торуні (Польща); Університет Штейнбейса (Німеччина); Кіпрський інститут маркетингу (Кіпр); Університет м. Кордова (Іспанія); Університет DTI (Словаччина); Римський університет ла Сап’єнца (Італія).

Навчання проходить у сучасних мультимедійних аудиторіях, що дозволяє активно використовувати інформаційно-комп’ютерні технології під час вивчення матеріалу. На заняттях є можливість підключення до мережі Internet та використання інформаційних ресурсів онлайн. Крім того лекційні та семінарські заняття супроводжуються використанням слайдів, що дозволяє покращити візуальне сприйняття навчального матеріалу та презентувати домашню і самостійну роботу студентів під час обговорення на заняттях.

Завідувач кафедри

Вікторія Францівна Загурська-Антонюк
Вікторія Францівна Загурська-Антонюк

Професорка, завідувач кафедри міжнародних відносин і політичного менеджменту.

Доктор гуманістичних наук в галузі політології (спеціальність «Політологія», Університет імені Марії Кюрі-Склодовської, м. Люблін, Польща (2008 р.)). Пройшла переатестацію диплома і отримала ступінь кандидата політичних наук (Україна, 2011 р.). Має наукове звання доцента (2015 р.).

Доктор наук з державного управління (спеціальність: 25.00.05 – державне управління в сфері державної безпеки та охорони громадського порядку) (2021 р.).

Член спеціалізованої вченої ради К 14.052.03 з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 «Механізми державного управління» (Державний університет «Житомирськаполітехніка»).

Пройшла міжнародні стажування: за програмою ЕRASMUS+ в Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego в рамках проекту «Innowacje w edukacji o dziedzictwie kulturowym. Seminarium szkoleniowo-inspiracyjne» / «Local history, memory and cultural heritage in youth education» (м. Варшава, Польща, 2018 р.); Technical university of Koshice (Slovakia), University DTI (Slovakia): «Association agreement: driving integrational changes» (CERTIFICATE Reg. № SK 9247/ 29.02.2020) (м. Братислава, Словаччина, 2020 р.).

Авторка понад 100 наукових та науково-методичних праць.

Працює у Державному університеті «Житомирська політехніка» з 2004 року.

Наукові інтереси: геополітика, глобалістика, державне управління національною безпекою, дослідження політики, міжнародна політика, політичний менеджмент.

E-mail: kgn.zvf@gmail.com

Склад кафедри

Читати далi...