- Головна сторiнка
- Структура
- Факультети
Факультети
Факультет комп'ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки
Декан: Олексій Андрійович Громовий
Сучасний факультет комп'ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки почав формуватися у надрах загальнотехнічного факультету Київського політехнічного інституту. Саме там розпочалася підготовка за тими спеціальностями, які зараз складають кістяк факультету. В ті далекі 60-ті роки почали формуватися перші навчальні групи, складатися колектив викладачів та створюватися випускаючі кафедри, проводилася значна робота по створенню лабораторної бази та навчально-методичному забезпеченню.
Все розпочиналося з однієї спеціальності - 0501 "Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти". Саме на цю спеціальність був здійснений перший набір за вечірньою формою навчання у 1967 році і за денною формою навчання у 1969 році. Перший набір за денною формою навчання складав 50 студентів.
Структура факультету:
- Кафедра механічної інженерії створена в 1971 році. Очолює кафедру - к.т.н., доцент Мельник Олександр Леонідович.
- Кафедра автомобілів і транспортних технологій створена в 1962 році. Очолює кафедру - д.т.н., професор Олександр Петрович Кравченко.
- Кафедра фізики та вищої математики створена в 1971 році. Очолює кафедру - д.ф-м.н., професор Павло Петрович Москвін.
- Кафедра робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б.Б. Самотокіна створена у складі Житомирського філіалу Київського політехнічного інституту у 1978 році як кафедра теоретичних основ електротехніки та загальної електротехніки. З 2017 року посаду завідувача кафедрою обіймає к.т.н. Андрій Геннадійович Ткачук.
- Кафедра метрології та інформаційно-вимірювальної техніки створена у складі загальнотехнічного факультету Київського політехнічного інституту у вересні 1991 року, і тоді вона мала назву кафедри автоматики і телемеханіки. Очолює кафедру – д.т.н., професор Юрій Олександрович Подчашинський.
Факультет інформаційно-комп'ютерних технологій
Декан: Тетяна Миколаївна Нікітчук
З метою покращення якості підготовки спеціалістів з урахуванням фахового напрямку та створення найбільш сприятливих умов для проведення навчально-виховної та науково-дослідної робіт на виконання Наказу Міністерства вищої освіти України № 134 від 05.05.1977 р. в Житомирському філіалі Київського політехнічного інституту був організований електротехнічний факультет (ЕТФ).
Заняття на факультеті почали проводитись з 1-го вересня 1977 року.
Першим деканом ЕТФ був призначений к.т.н., доцент кафедри автоматики і телемеханіки Забашта Ю.П. Протягом 18-ти років його заступником був к.т.н., доцент Казаков В.П.
Структура факультету:
- Кафедра інженерії програмного забезпечення створена в 1991 році. Виконувачем обов’язків завідувача кафедри є к.т.н., доцент Андрій Васильович Морозов.
- Кафедра біомедичної інженерії та телекомунікацій. Очолює кафедру – к.т.н., доцент Тетяна Миколаївна Нікітчук.
- Кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки. Засновником кафедри та її першим завідувачем є відомий вчений в галузі інформатики та комп’ютерного моделювання д.т.н., професор Анатолій Васильович Панiшев. Очолює кафедру – к.т.н. Андрій Анатолійович Єфіменко.
- Кафедра комп’ютерних наук. Очолює кафедру – к.т.н. Інна Іванівна Сугоняк.
Факультет бізнесу та сфери обслуговування
Декан: Галина Миколаївна Тарасюк
Економічний напрямок підготовки фахівців започаткований у 1992 р. у Житомирському інженерно-технологічному інституті та формувався у структурах факультету машинобудування та менеджменту. Спеціальності, які існували, та необхідність відкриття нових з метою задоволення потреб створюваних ринкових структур, розширення та спеціалізація наукових досліджень, створили сприятливі умови щодо створення факультету економічного спрямування. Факультет економіки та менеджменту (ФЕМ) було створено наказом по Житомирському інженерно-технологічному інституту від 23.01.1995 р. № 24 шляхом виокремлення із факультету машинобудування та менеджменту. Розвиток економічної науки та потреби практичної діяльності сприяли створенню у 2003 році Факультету обліку і фінансів. Факультет бізнесу та сфери обслуговування Державного університету «Житомирська політехніка» створено 30.08.2019 р. (наказ ректора №205/од) шляхом злиття Факультету економіки та менеджменту та Факультету обліку і фінансів.
Структура факультету:
Факультет гірничої справи, природокористування та будівництва
Декан: Володимир Володимирович Котенко
Розвиток видобувної промисловості, зміцнення мінерально-сировинної бази, раціональне та ефективне використання всіх видів корисних копалин, якими багата Україна, неможливі без національної системи підготовки гірничих кадрів високого рівня – корпусу гірничих інженерів України. Житомирщина – це Урал в мініатюрі, в надрах якої знаходяться поклади 26 видів корисних копалин. Особливо багаті надра Житомирщини на природний облицювальний камінь. У зв'язку з цим у 1996 р. в Житомирському інженерно-технологічному інституті на факультеті інженерної механіки була розпочата підготовка спеціалістів за спеціальністю “Технологія і обладнання обробки природного каменю”. З цією метою на базі кафедри охорони праці та оточуючого середовища була створена базова випускаюча кафедра геотехнологій та обробки каменю. У зв'язку з реорганізацією вищої освіти вказана спеціальність була реорганізована у 1998 р. в спеціальність 7.090301 “Розробка родовищ корисних копалин” за напрямом підготовки 0903 “Гірництво”.
Проблеми, які пов'язані із складним екологічним станом довкілля, потреба в екологічно чистих технологіях обумовили необхідність підготовки фахівців за напрямом підготовки 0708 “Екологія” спеціальність 7.070801 “Екологія та охорона навколишнього середовища”. В 1998 р. була розпочата підготовка фахівців за вказаною спеціальністю. Разом з цим базову випускаючу кафедру геотехнологій та обробки каменю в 1998 р. реорганізували в кафедру геотехнологій та промислової екології.
Згідно з наказом міністра освіти і науки України №127 від 11 травня 2000 р. в структурі Житомирського інженерно-технологічного інституту було створено гірничо-екологічний факультет. Тоді до складу факультету увійшли кафедри: геотехнологій та промислової екології, природничих наук, іноземних мов.
Структура факультету:
- Кафедра розробки родовищ корисних копалин ім. проф. Бакка М.Т. створена в 1996 р. як кафедра геотехнологій та обробки каменю, в 1998 р. реорганізована в кафедру геотехнологій та промислової екології, в 2007 р. реорганізована в кафедру геотехнологій ім. проф. Бакка М.Т. Очолює кафедру к.т.н. Башинський Сергій Іванович. Кафедра здійснює підготовку молодших бакалаврів, бакалаврів за напрямом підготовки “Гірництво”, магістрів за спеціальністю “Розробка родовищ корисних копалин”. Крім того кафедра забезпечує викладання ряду загально-інженерних дисциплін на інших факультетах Житомирської політехніки.
- Кафедра маркшейдерії створена у 2007 р. шляхом виділення з кафедри геотехнологій ім. проф. Бакка М.Т. Очолює кафедру доктор технічних наук Соболевський Руслан Вадимович. Кафедра здійснює підготовку бакалаврів за спеціальністю 184 «Гірництво» (освітня програма: «Гірництво») та магістрів за спеціальністю 184 «Гірництво» (освітня програма: «Маркшейдерська справа»).
- Кафедра екології створена у 2004 р., як структурний підрозділ гірничо-екологічного факультету, з 2008 р. кафедра екології є базовою випускаючою. Очолює кафедру доктор технічних наук, доцент Пацева Ірина Григорівна. Кафедра здійснює підготовку за освітніми ступенями «молодший бакалавр», «бакалавр» та «магістр» за спеціальністю 101 «Екологія» (освітня програма: «Екологія»). Підготовку за освітніми ступенями «бакалавр» та «магістр» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (освітня програма: «Технології захисту навколишнього середовища»). А також підготовку за освітнім ступенем «бакалавр» за спеціальністю 103 «Науки про Землю» (освітня програма: «Управління земельними і водними ресурсами»). Крім того кафедра забезпечує викладання ряду природничих дисциплін на інших факультетах Житомирської політехніки.
- Кафедра фізичного виховання і спорту була створена у 1980 році. З 2010 року кафедрою завідує доцент Григорій Борисович Засік.
Факультет національної безпеки, права та міжнародних відносин
Декан: Лариса Василівна Сергієнко
Факультет публічного управління та права створено 03.09.2018 р. (наказ ректора ЖДТУ № 422од).
Структура факультету:
- Кафедра економічної безпеки, публічного управління та адміністрування створена 31 серпня 2015 р. Очолює кафедру професор, доктор наук з державного управління Драган Іван Олександрович.
- Кафедра права та правоохоронної діяльності створена 02 травня 2018 р. Очолює кафедру доцент, кандидат юридичних наук Сергій Аркадійович Кузьмін.
- Кафедра психології та соціального забезпечення.
- Кафедра міжнародних відносин і політичного менеджменту.
- Кафедра іноземних мов.
Факультет педагогічних технологій та освіти впродовж життя
Декан: Оксана Андріївна Черниш
Структура факультету:
- Кафедра теоретичної та прикладної лінгвістики створена на базі кафедри іноземних мов. Історія кафедри починається з 1960 р. з моменту заснування інституту. Очолює кафедру кандидат філологічних наук, доцент Могельницька Людмила Францівна.